Speciální kalicí oleje

Vývoj řady Durixol u firmy Burgdorf

Vysokovýkonné kalicí oleje nové generace (7200, 4000, 3500, 5500, 2500). Vývoj vede analogicky od všech vysokovýkonných kalicích olejů směrem k podobné kalicí křivce a viskozitě dovoluje však vyšší teplotní zatížení a vyšší bod vzplanutí. Případné technické dotazy jsme připraveni zodpovědět. Příslušné dokumenty jsou na vyžádání na níže uvedených kontaktech. 

Durixol V35C

Kalící olej s vysokou ochlazovací schopností vhodný zejména pro kalení nízkolegovaných a uhlíkových ocelí malých a středních průřezů. Jedná se o kalicí olej s minimálním odparem a velmi nízkou viskozitou, a proto velmi dobrou opratelností dílů po kalení.

Technický list Durixol V35C

DURIXOL W72

Vysoce výkonný kalicí olej s velkou odolností proti odpařování. Tento kalicí olej je především určen pro kalení zboží uspořádaného do vsázek v otevřených i uzavřených zařízeních pro tepelné zpracování, jako jsou např. víceúčelové pece, průběžné cementační pece, zvonové pece nebo pece s vodorovnou retortou. Při správném používání nabízí prakticky neomezenou životnost. Má nízkou viskozitu, která zaručuje dobrou opratelnost zboží a malý výnos oleje z kalicí nádrže.

Technický list DURIXOL W72

Durixol W25

Aditivovaný kalicí olej s vysokou odolností proti odpařování určený pro kalení vsázek v pecích s ochrannou atmosférou i bez ochranné atmosféry. Vzhledem ke svému ochlazovacímu účinku vyvolávajícího pouze malé deformace se tento kalicí olej osvědčil rovněž při kalení nástrojů citlivých na deformace. Olej má při správném používání prakticky neomezenou životnost.

Technický list DURIXOL W25

Durixol W71HC

Speciální polosyntetický olej s vysokou odolností proti odpařování. Vhodný pro kalení s nejvyššími nároky na deformace a kvalitu povrchů.

Technický list Durixol W71HC

Durixol A650A

Kalicí a popouštěcí olej pro provozní teploty do 250 °C (jen pro pece s ochrannou atmosférou).

Technický list Durixol A650A

Durixol H444/H222

Kalicí oleje pro vakuové pece lišící se odstupňovanou ochlazovací schopností vhodné pro všechny typy vakuových pecí. Durixol H222 je rychle kalící vakuový olej pro uzavřené systémy s integrovanými kalicími lázněmi. Vyznačuje se vysokou odolností proti odpařování, velmi dobře odplyňuje a v uzavřených pecích poskytuje velmi čisté povrchy.

Nízký odpar vyhovuje požadavkům kladeným na kalení v uzavřených vakuových pecích, ve kterých je kalící tank vestavěn do vakuové části pece a olej je vystaven nízkému tlaku pecní komory. Odplyňování olejů DURIXOL H444 a DURIXOL H222 je mnohem snažší než u olejů s vyšší viskozitou.

Technický list Durixol H444 Technický list Durixol H222

Kontaktní osoba:

Zastoupení značek: